Europejska Agencja Kosmiczna zaprasza studentów do konkursu

Studenci, którzy mają pomysły na naukowe eksperymenty w przestrzeni kosmicznej, mogą przeprowadzić je w ramach konkursu organizowanego m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną.
W konkursie mogą wziąć udział zespoły z 29 krajów Europy, złożone ze studentów studiów dziennych lub doktorantów kierunków związanych z tematyką programu, w wieku od 18 do 32 lat. Najlepsi umieszczą swoje eksperymentalne urządzenia na rakietach REXUS lub balonach BEXUS, wysyłanych w przestrzeń w ramach programu prowadzonego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy ze Szwedzką Narodową Agencją Kosmiczną i Niemiecką Agencją Kosmiczną.

Spośród nadesłanych propozycji organizatorzy wybiorą 15 najlepszych. Ich autorzy otrzymają zaproszenie na warsztaty, które odbędą się na początku grudnia. Przedstawione tam propozycje oceni panel ekspertów. Ostatecznie w programie REXUS/BEXUS swoje kosmiczne eksperymenty przeprowadzi maksymalnie 10 zespołów. Dołączą one do 10 zespołów niemieckich, dla których przewidziano oddzielny konkurs.
Zgłoszenia można przesyłać do 13 października.
Szczegółowe informacje na temat konkursu REXUS/BEXUS są dostępne na stronie: www.rexusbexus.net.