Konferencja - Planowanie rozwoju gospodarczego regionu (25.01.2021)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji on-line pt. Planowanie rozwoju gospodarczego regionu, organizowanej przez Departament Planowania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kiedy?

25 stycznia 2021 roku.

Cel konferencji

Celem konferencji jest prezentacja kierunków rozwoju województwa, wpływu pandemii na gospodarkę, a także prezentacja planowanych do realizacji działań na rzecz rozwoju gospodarczego.

Program konferencji (.pdf)

Udział w spotkaniu

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do konferencji do dnia 22.01.2021 do godz. 10:00. Jeśli do tego dnia, ktoś z Państwa nie otrzymałby potwierdzenia/ linka, uprzejmie prosimy o informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Międzynarodowe Targi Spożywcze Tavola 2021

W dniach 21, 22 i 23  marca 2020 r. w miejscowości Kortrijk (w Belgii) odbędą się międzynarodowe targi spożywcze TAVOLA.  Tavola to targi jak żadne inne. Od 1982 roku Tavola wyróżnia się specjalizacją w niszy żywności i napojów wysokiej jakości. Potężni liderzy rynku i rzemieślnicy oferują szeroki wybór wyśmienitych dań i smacznych produktów wysokiej jakości. Targi Tavola są za każdym razem ważnym wydarzeniem dla społeczności handlu detalicznego żywnością, sklepów specjalistycznych i organizacji cateringowych.

To ciekawe wydarzenia dla zagranicznych producentów żywności i napojów, aby zaprezentować  na belgijskim  rynku swoje wysokiej jakości produkty spożywcze. Jest to okazja dla  zagranicznych nabywców, aby odkryć  wykwintne potrawy dla smakoszy. Trzeba zaznaczyć, iż Belgia jest krajem często używanym przez zagranicznych producentów artykułów spożywczych jako rynek testowy do wprowadzenia tych produktów w Europie. Dzieje się tak dlatego, iż jest to mały kraj, w którym obecne są wszystkie kultury europejskiej i ponieważ Belgowie są gotowi zapłacić więcej za wysokiej jakości produkty.

Profil kupujących podczas tragów Tavola to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów mało powierzchniowych. Profil targów obejmuje żywność i napoje oraz maszyny i wyposażenie dla przemysłu spożywczego. Wystawcy są z takich krajów jak Holandia, Francja, Wielka Brytania, Polska, Hiszpania, Kanada itp.

Tavola w liczbach
    • 475 wystawców  w 2018 z dziewiętnastu krajów
    • 10 792 m2 powierzchni wystawowej
    • 17 495 wizytujących z 34 krajów
    • 4 wygranych w konkursie Tavola d’Or dla innowacji i jeden nagrodzony przez publiczność
    • Wspaniale wyniki w ankietach satysfakcji klienta
    • Organizacja co dwa lata od 1982 roku

Kiedy?
Niedziela 21 marca 2021: 10:00 - 19:00
Poniedziałek 22 marca 2021: 10:00 - 19:00
Wtorek 23 marca 2021 r .: 10: 00-18: 00

Gdzie ?
Kortrijk XPO: położony przy autostradzie E17 Antwerpia-Gandawa-Kortrijk-Lille . 

Jest bardzo łatwo dostępny i znajduje się : godzinę od Brukseli (80 km), 2 i pół godziny z Paryża, 2 i pół godziny z Amsterdamu, 3 godziny z Kolonii  (260 km).
Bilet parkingowy :5 Euro

Odwiedź Tavola za darmo jako gość

Jako profesjonalista w branży spożywczej odwiedzisz Tavola 2021 za darmo, jeśli dokonasz wstępnej rejestracji pisząc na adres mejlowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Uczestnictwo jako wystawca
Aby uczestniczyć jako wystawca skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji
www.tavola-xpo.be


 

Libramont 2021

Libramont 2021 -Targi branży rolnej, leśnej i agrobiznesu. Największe targi plenerowe w Europie! W tym roku 23 do 26 lipca!

Targi rolne, leśne i rolno-spożywcze w Libramont to największe targi plenerowe w Europie. Każdego roku przyjeżdża na nie  prawie 200 000 odwiedzających, 800 wystawców i 5 000 marek na powierzchni 300 000 m². Podczas targów prezentowane są aspekty związane z życiem na wsi: maszyny, zwierzęta gospodarskie, leśnictwo, agrobiznes, ogrodnictwo, inżynieria lądowa, badania, edukacja i kultura.

Libramont odbywa się co roku w ostatni weekend lipca. W latach nieparzystych następuje po nim Demo Forest, a co cztery lata Międzynarodowy Dzień Trawy i Łąki.

Libramont to najbardziej towarzyskie ze spotkań zawodowych. Misją Targów Libramont jest łączenie dzieci ziemi, którymi wszyscy jesteśmy, stawianie pytań, przedstawianie i dzielenie się innowacyjnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska; łączenie  interesariuszy od produkcji do konsumpcji.

Kiedy ?
23-26 lipca 2021

Targi otwierają się codziennie od 9:00 do 18:30, ale wejścia zamykane będą już o 17:00. Upewnij się, że przybyłeś przed 17:00, w przeciwnym razie odmówi ci się wstępu.

Gdzie?

Libramont, Belgia

•    Paryż - Libramont: przez Reims - Charleville - Mézières: 300 km w 3 godz
•    Maastricht - Libramont: 150 km w 1h45
•    Kolonia - Libramont: 220 km w 2 godziny 30 minut

Tereny targowe Libramont to ponad 16 hektarów powierzchni wystawienniczych. Aby się tam dostać, skorzystaj z parkingów dla gości w pobliżu zjazdów z autostrady E411 (zjazd 25bis z Brukseli i 26 z Luksemburga). Będąc przy bramie wejściowej na tereny targowe, skorzystaj z oficjalnych map, aby znaleźć drogę. Mapa ogólna z listą wystawców w kolejności alfabetycznej dostępna jest u dystrybutorów informacyjnych lub wyświetlana w dużym formacie przy wejściach.

Zostań wystawcą podczas edycji Libramont 2021 wypełniając formularz w linku https://www.foiredelibramont.co/nouvel-exposant-pour-la-foire-de-libramont/

Więcej informacji

https://www.foiredelibramont.com/

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Kontakt: b.skowronska@kujawsko-pomorskie


 

BRAFA po raz 66.

BRAFA to….

Utworzone w 1956 roku Brukselskie Targi Sztuki to jedne z najstarszych, a zarazem jednych z najbardziej prestiżowych targów sztuki na świecie. Słynie z wysokiej jakości prezentowanych dzieł, od antyków po sztukę nowoczesną i współczesną, dzieła sztuki i wzornictwo. Brafa odbywa się zwykle w ostatnich dziesięciu dniach stycznia i jako taka jest pierwszym ważnym wydarzeniem artystycznym roku. Uważany jest za niezawodny barometr rynku.

Kiedy?

27-31 stycznia 2021

Gdzie?

La Brafa odbywa się w Tour & Taxis, klejnocie przemysłowego dziedzictwa Brukseli. Tour et taxi znajduje się 25 minut drogi od lotniska Zaventem.

BRAFA w liczbach

•    La Brafa jest jednym z pięciu najlepszych targów sztuki i antyków.
•    133 wiodące galerie biorą udział w bardzo rygorystycznej procedurze selekcji (40% galerii belgijskich i 60% galerii zagranicznych).
•    14 reprezentowanych krajów (Niemcy, Belgia, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Włochy, Japonia, Monako, Holandia, Rosja i Szwajcaria).
•    20 specjalizacji, w tym archeologia klasyczna, sztuka plemienna, sztuka prekolumbijska, sztuka azjatycka, biżuteria, srebra, monety, meble i dzieła sztuki od średniowiecza do naszego dni, malarstwo dawne i współczesne, sztuka i wzornictwo współczesne, rzeźba, współczesna ceramika, porcelana i szkło, dywaniki i tekstylia, rysunki, oryginalne komiksy, grafiki, rzadkie książki, fotografia i autografy itp.
•    100 ekspertów z całego świata jest zaproszonych do sprawdzenia autentyczności, jakości i stanu różnych eksponatów.
•    W sumie na wystawie jest od 10 000 do 15 000 obiektów!
•    Targi zajmują powierzchnię 15 400 m², co pozwala odkryć je w przyjemnych warunkach w zaledwie kilka godzin.

Więcej informacji

Foire des Antiquaires de Belgique asbl
Tour & Taxis - Entrepôt Royal
Avenue du Port 86 C Boîte 2 A
1000 Bruxelles – Belgique
TVA BE 0407 763 848

t. +32 (0)2 513 48 31 f. +32 (0)2 502 06 86
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.brafa.art


 

BATIBOUW 2021 wirtualnie!

Kolejna sześćdziesiąty druga edycja targów BATIBOUW dla profesjonalistów z branży konstrukcji i renowacji odbędzie się 27 lutego do 7 marca 2021 w budynku Brussels Expo. Ty razem ze względu na pandemię COVID 19 targi będzie można odwiedzić tylko wirtualnie tworząc konto na stronie targów.

Dni dla profesjonalistów, które tradycyjnie otwierały targi, zostały zastąpione trzema wystawami poświęconymi różnym sektorom budownictwa i renowacji w Palais 1 na Brussels Expo.

  • WYKOŃCZENIE: środa 4 marca , targi poświęcone branży wykończeniowej finishing-fair.be
  • PROBUILD: środa 4 marca , targi poświęcone branży konstrukcji, pokryć dachowych i ram oraz okien probuild-fair.be
  • INSTALLPRO: piątek 6 marca, wystawa poświęcona elektrykom, hydraulikom i instalatorom HVAC installpro-fair.be

W 2019 roku targi odnotowały ponad 300 tysięcy zwiedzających, w tym 75 tysięcy profesjonalistów, a 225 tysięcy indywidulanych zwiedzających. Każdego roku 50 % zwiedzających przychodzi na targi po raz pierwszy, przyciągnięci nowymi projektami targów. Co roku liczba zwiedzających zwiększa się. W 2017 roku Batibouw gościły 80 wystawców więcej niż w latach ubiegłych, co razem stanowi liczbę około tysiąca. Po raz pierwszy cała przestrzeń Pałacu Bruxelles Expo była zajęta. W roku 2018 i 2019 ten sukces się powtórzył.

Gdzie?

Wirtualnie. Wizyta w BATIBOUW praktycznie wymaga wcześniejszego utworzenia profilu gościa na stronie https://www.batibouw.com/fr/informations-pratiques#part-1, jest to całkowicie bezpłatne. Twój profil umożliwi automatyczne przekierowanie do wystawców i produktów, które Cię interesują. Rejestracja nie jest jeszcze otwarta.

Kiedy?

27 lutego do 7 marca.

Kategorie

Drzwi, techniki konstrukcji, ocieplenie, sanitarne, podłogi, łazienki, kuchnia, kominki, ogród, bramy, tarasy, altany, oświetlenie ogrodu, baseny, energia.

Kontakt

FISA Batibouw
Lenniksebaan 451
1070 Brussels
RPR RPM Brussels VAT BE 0545.799.697
Tel. : + 32 2 663 14 00
Fax : + 32 2 660 47 13
Website: https://www.batibouw.com/fr/contact

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji

https://www.batibouw.com/en

 Źródło

Na podstawie strony internetowej https://www.batibouw.com/en


 

Wirtualna wizyta w Komisji Europejskiej.

Kiedy: 3 grudnia 2020 r.

Rejestracja zakończona.