Libramont 2024 -Targi branży rolnej, leśnej i agrobiznesu. Największe targi plenerowe w Europie! W tym roku 26 lipca do 29 lipca! (13.06.2024)

Targi rolne, leśne i rolno-spożywcze w Libramont to największe targi plenerowe w Europie. Każdego roku przyjeżdża na nie  prawie 200 000 odwiedzających, 800 wystawców i 5 000 marek na powierzchni 300 000 m². Podczas targów prezentowane są aspekty związane z życiem na wsi: maszyny, zwierzęta gospodarskie, leśnictwo, agrobiznes, ogrodnictwo, inżynieria lądowa, badania, edukacja i kultura.

Libramont odbywa się co roku w ostatni weekend lipca. W latach nieparzystych następuje po nim Demo Forest, a co cztery lata Międzynarodowy Dzień Trawy i Łąki.

Libramont to najbardziej towarzyskie ze spotkań zawodowych. Misją Targów Libramont jest łączenie dzieci ziemi, którymi wszyscy jesteśmy, stawianie pytań, przedstawianie i dzielenie się innowacyjnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska; łączenie  interesariuszy od produkcji do konsumpcji.

Kiedy ?

26 lipca- 29 lipca

Targi otwierają się codziennie od 9:00 do 18:30. Możliwie jest wejście do 18:00.

Gdzie?

Libramont, Belgia

  • Paryż – Libramont: przez Reims – Charleville – Mézières: 300 km w 3 godz
  • Maastricht – Libramont: 150 km w 1h45
  • Kolonia – Libramont: 220 km w 2 godziny 30 minut

Tereny targowe Libramont to ponad 16 hektarów powierzchni wystawienniczych. Aby się tam dostać, skorzystaj z parkingów dla gości w pobliżu zjazdów z autostrady E411 (zjazd 25bis z Brukseli i 26 z Luksemburga). Będąc przy bramie wejściowej na tereny targowe, skorzystaj z oficjalnych map, aby znaleźć drogę. Mapa ogólna z listą wystawców w kolejności alfabetycznej dostępna jest u dystrybutorów informacyjnych lub wyświetlana w dużym formacie przy wejściach.

Zostań wystawcą podczas edycji Libramont 2024 wypełniając formularz w linku

Więcej informacji

E-mail. : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.foiredelibramont.com/

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt [24-27 czerwca br.] - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju (22.05.2024)

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w bezpłatnej wizycie studyjnej, która odbędzie się w dniach 24 - 27 czerwca 2024 r. w Sachsen-Anhalt (Niemcy). Celem wyjazdu jest wymiana dobrych praktyk z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju. Podczas wizyty grupie towarzyszyć będzie tłumacz.

Szczegółowe informacje na temat wyjazdu oraz harmonogram zaplanowanych wizyt i spotkań znajduje się w załączniku.

Nabór w ramach planowanej wizyty trwa w dniach 22 - 29 maja 2024r.

Obowiązkowa rejestracja za pomocą pośrednictwem formularza google: https://forms.gle/Gq6VJKV6SEb6jknY8

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w wizycie jest bezpłatne.

WAŻNE: w przypadku zapisów więcej niż jednej osoby z danej JST, dodatkowe osoby zostaną przyjęte pod warunkiem dostępności miejsc.

W wizytach mogą wziąć udział pracownicy członków zwyczajnych stowarzyszenia oraz instytucji im podległych.


 

Open Days 2024 (21.05.24)

Europejski Tydzień Regionów i Miast jest to coroczne wydarzenie odbywające się w Brukseli poświęcone polityce regionalnej i miejskiej. W tym roku Europejski Tydzień Regionów i Miast odbędzie się w dniach 7–10 października 2024 r. i jest to rok wyjątkowy, gdyż świętujemy 25 lecie rozszerzenia Unii Europejskiej.

W roku poprzednim w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast wzięło udział ponad 8000 przedstawicieli administracji lokalnej i regionalnej, władz lokalnych, młodych polityków, przedstawicieli środowisk akademickich, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego.

W tym roku Komitet Regiow otrzymał ponad 400 aplikacji. Open Days to wydarzenie otwarte, oparte na współpracy i tworzeniu sieci kontaktów pomiędzy regionami i miastami.

W tegorocznej edycji obowiązują trzy tematy:
1.    Konkurencyjność i konwergencja: dwie strony tego samego medalu
2.    Regiony wzmacniające demokrację europejską
3.    Inteligentny i zrównoważony rozwój regionów
4.    Regiony mają talenty

W tym roku Województwo Kujawsko- Pomorskie tworzy konsorcjum z regionem Košice, Województwem Wielkopolskim, regionem Abruzzo i Południowymi Morawami, które są liderem. Wybraliśmy temat trzeci, czyli inteligentny i zrównoważony rozwój regionów.
Nasze innowacyjne seminarium ma na celu bezpośrednie stawienie czoła wyzwaniom regionalnym! Pokażemy projekty w regionach poprzez dynamiczne zadania związane z rozwiązywaniem problemów, podczas których uczestnicy współpracują, aby przezwyciężyć palące problemy stojące przed regionami europejskimi.

Będziemy informowali o rejestracji na wydarzenie.

Więcej informacji

Strona Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast

Źródło

Biuro Regionalne WK-P w Brukseli
Możliwość szkolenia studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy w celu zdobycia wiedzy na temat polityki spójności (24.04.24)

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła nabór wniosków do 8. edycji Youth4Regions – programu skierowanego do początkujących dziennikarzy. Program zapewnia studentom dziennikarstwa i młodym dziennikarzom tydzień nauki w Brukseli w październiku 2024 r., podczas którego wybrani kandydaci wezmą udział w sesjach szkoleniowych, otrzymają opiekę mentorską od bardziej doświadczonych dziennikarzy i będą pracować z nimi w sali prasowej, a także odwiedzą różne instytucje UE i organizacje medialne.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach (dziennikarstwo ogólne, fotoreportaż i dziennikarstwo wideo) i powinny być składane przez studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy z państw członkowskich UE, krajów sąsiadujących i przystępujących.

Zwycięzcy zostaną także uwzględnieni w prestiżowej nagrodzie Megalizzi – Niedzielski, przyznanej 9 października 2024 r. i mającej na celu wyróżnienie wybitnych, aspirujących dziennikarzy. Komisja pokryje wszystkie koszty programu poniesione przez uczestników.

Youth4Regions to sztandarowa inicjatywa Komisji mająca na celu wspieranie rozwoju studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy poprzez zapewnianie bezpośredniego kontaktu z UE. Od jego powstania w 2017 r. ponad 210 osób z całej Europy pomyślnie ukończyło program, korzystając z jego wzbogacających doświadczeń i cennych spostrzeżeń.

Formularz zgłoszeniowy i warunki udziału dostępne są na stronie programu.

Nabór wniosków trwa do 8 lipca 2024 r.

Źródło

Komisja Europejska / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Nabór do programu Test Farms w EIT Food ponownie otwarty! (10.04.24)

EIT Food uruchomił 6. edycję programu Test Farms. Dołącz do grona 84 startupów z całej Europy, które już przetestowały swoje rozwiązania oraz poznaj liderów przemysłowych w branży rolniczej.
Test Farms to program, który łączy innowatorów posiadających pomysł dla rolnictwa z rolnikami i ich gospodarstwami. W tym roku EIT Food chce wesprzeć aż 20 tego typu rozwiązań. Polskie rozwiązania mogą liczyć na grant, który pokryje koszt testu. Nabór trwa do 30 kwietnia!

Biostymulatory, rozwiązania dla rolnictwa regeneratywnego, nawozy organiczne, robotyka, czujniki upraw, ochronne zaprawianie nasion, technologie monitorowania gleby, technologie satelitarne, zarządzanie uprawami/hodowlą, narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji (Decision Support Tool – DST). To tylko krótki wykaz typów rozwiązań, które były walidowane w ramach programu Test Farms.

Program Test Farm skierowany jest innowacyjnych startupów oraz osób z pomysłem z branży agrotechnicznej, które dysponują co najmniej prototypem rozwiązania. Program wspiera innowatorów w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, zaprezentowaniu swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom. W tym roku będzie możliwość przeprowadzania testów w Polsce, Hiszpanii czy we Włoszech! W tym roku EIT Food chce umożliwić przetestowanie min. 20 rozwiązań! Oprócz testów, dostępu do sieci partnerów EIT Food  (m.in. John Deere, Südzucker, Bayer czy MASPEX), uczestniczy otrzymają grant w wysokości 3000 euro na pokrycie kosztów testów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2024!

Więcej informacji:

Program

Webinaria informacyjne:

22 kwietnia 2024

29 kwietnia 2024

Źródło:

Krajowy Punkt Kontaktowy


 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin: 24 - 27 czerwca 2024 r.

Rejestracja zakończona.