Przyszłość jest dziś! Testuj z nami nowoczesne rozwiązania w edukacji - 6-8 grudnia br. (24.11.22)

Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania w edukacji” - to trzydniowa  dawka profesjonalnej wiedzy, kreacji i technicznych doświadczeń. Nauka metodą eksperymentu, według najnowszych badań, jest najbardziej efektywną dydaktyką. Uczenie przez  doświadczanie, sprawdzanie i testowanie daje młodzieży „realny kontakt” z prawami przyrody. W ciągu trzech dni zaprezentujemy Państwu wyposażenie tematycznych pracowni szkolnych z fizyki, chemii, biologii i wielu innych dziedzin. Prawdziwym zaskoczeniem będzie kino sferyczne służące dydaktyce poprzez film. Zabierzemy także uczestników spotkania na pokaz nieba nad Toruniem – a będzie to możliwe w mobilnym planetarium. Pokazując nowoczesną edukację, nie może zabraknąć robotyki i automatyki. Nauczycielom pokażemy jak zaprogramowane roboty czy latające drony mogą wspierać proces dydaktyczny i to w oparciu o istniejąca podstawę programową.

Kiedy i gdzie?

6 - 8 grudnia, Toruński Park Technologiczny, Włocławska 167, 87-100 Toruń.

Pokazy eksperymentów, spotkania z ekspertami

Organizator wydarzenia, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprosiła do przygotowania pokazów ekspertów w zakresie szkoleń i wyposażania placówek edukacyjnych w innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Zaproszeni eksperci przeniosą nas w świat rzeczywistości wirtualnej, pokazując, że VR to nie tylko gry, ale również narzędzie dydaktyczne o ogromnym potencjale oddziaływania na młodzież.

Patronat Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego obejmując patronatem to wydarzenie kierował się odpowiedzialnością za kształt edukacji w regionie. Prezentując nowoczesne rozwiązania i umożliwiając ich wdrożenie w system edukacji przyczyniamy się niewątpliwie do edukacyjnego rozwoju województwa. Nowoczesna szkoła to przestrzeń, w której rozwijane są pasje i zainteresowania. Nowoczesna edukacja to lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, które skupiają uwagę dzieci i młodzieży, angażują ich w proces edukacyjny, a nauczycielom dają narzędzia do realizacji zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Szkoły muszą być gotowe na edukację przyszłości opartą na doświadczaniu. Pamięciowe, encyklopedyczne przyswajanie wiadomości nie prowadzi do nabycia umiejętności, a te są kluczowe z punktu widzenia rynku pracy. Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze – to one będą stanowiły trzon edukacji. Odpowiednio wyposażona szkoła staje się przestrzenią kreacji i miejscem nabywania realnych kompetencji. Pokazy sprzętu edukacyjnego odbędą się od 6 do 8 grudnia w Toruńskim Parku Technologicznym. Wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich, dla których jakość edukacji ma kluczowe znaczenie.

Serdecznie zapraszamy!


 

Spotkanie brokerskie klastra 5 Horizon Europe, 15 i 16 grudnia 2022 (22.11.22)

Horizon Europe – Cluster 5 Calls 2023 Brokerage Event, który  jest integralną częścią Horizon Europe Info Days, odbędzie się wirtualnie 15 i 16 grudnia 2022. Wydarzenie będzie skierowane do szerokiego spektrum firm, uniwersytetów i badaczy z Europy i spoza niej, aby wspierać tworzenie konsorcjów w nadchodzących zaproszeniach klastra 5 programu Horyzont Europa na lata 2023–2024.

Spotkanie będzie dotyczyło   następujących głównych obszarów:

 • Nauki o klimacie,
 • Międzysektorowe rozwiązania dla transformacji klimatycznej,
 • Zrównoważone, bezpieczne i konkurencyjne dostawy energii,
 • Wydajne, zrównoważone i sprzyjające włączeniu społecznemu wykorzystanie energii,
 • Czyste i konkurencyjne rozwiązania dla wszystkich rodzajów transportu,
 • Usługi bezpiecznego, odpornego transportu i inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów.

Wirtualne spotkanie brokerskie GREEENT

W ramach EC Horizon Europe Cluster 5 Infoday, GREEENET, sieć Krajowych Punktów Kontaktowych Horizon Europe CL5, organizuje wydarzenie networkingowe i kooperacyjne, skupiające się na zaproszeniach do składania wniosków na rok 2023 z programu prac „Cluster 5: Climate, Energy i Mobilność”. Głównym celem wydarzenia jest zgromadzenie wszystkich zainteresowanych stron zamierzających ubiegać się o dofinansowanie, wspieranie rozwoju konsorcjów i pomysłów projektowych.

Wirtualne spotkanie brokerskie GREEENT odbędzie się , 15 grudnia:

 • Sesja pitchingowa od 13:10 do 15:00
 • Spotkania bilateralne od 15:10 do 17:30

Uczestnicy poszukujący partnerów będą mieli możliwość zaprezentowania własnych pomysłów na organizację i projekty na 2 różne sposoby:

 • Krótka prezentacja ustna (maks. 4 minuty)
 • Spotkania bilateralne (maks. 20 minut każde)

GREENET Brokerage Event zostanie zorganizowany w trybie wirtualnym. Zarówno sesja pitchingowa, jak i spotkania bilateralne będą odbywać się online za pośrednictwem platformy.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Językiem konferencji jest język angielski.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. jest współorganizatorem spotkań B2B i zapewnia pełne wsparcie firmom z województwa  kujawsko-pomorskiego zainteresowanym udziałem w wydarzeniu.

Rejestracji na  wydarzenie można  dokonać do 9 grudnia.

Więcej informacji na temat składania wniosków na prezentacje ustne/ sesję Pitching można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej informacji udziela:

Michał Gotowt

tel. 56 699 54 82, kom. 690 950 018

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 1. Włocławska 167

87-100 Toruń

tel.: (56) 699 54 80 do 82, (56) 658 89 50

faks: (56) 657 14 53, (56) 658 89 51

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Weź udział w konkursie MEDEA 2023 (17.11.22)

Celem MEDEA Awards jest zachęcanie do innowacji i dobrych praktyk w zakresie wykorzystania mediów (audio, wideo, grafika i animacja) w edukacji. Nagrody stanowią również uznanie i promowanie doskonałości w produkcji i projektowaniu pedagogicznym produkcji edukacyjnych, zasobów, procesów i usług.

Od 2015 roku nagrody MEDEA są wspierane przez stowarzyszenie Media & Learning Association.

Nagroda MEDEA dla najlepszych mediów edukacyjnych.

Ta nagroda zostanie przyznana najlepszym mediom edukacyjnym, zasobom, narzędziom lub usługom wyprodukowanym we wszystkich sektorach i na wszystkich poziomach edukacji i szkoleń.

Nagroda Specjalna Jury MEDEA

Sędziowie mogą, według własnego uznania, przyznać nagrodę specjalną za podejście lub produkcję w uznaniu za wyjątkową innowacyjność w projektowaniu pedagogicznym lub technicznym.

Jak  wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia powinny wykazywać wyjątkowe wykorzystanie multimediów w środowisku edukacyjnym, w tym wideo, audio, symulacje, aplikacje, podcasty, vlogi, animacje i wszelkie inne doskonałe wykorzystanie multimediów edukacyjnych. Mile widziane zgłoszenia od studentów, nauczycieli, szkół, zakładów produkcyjnych, uniwersytetów, firm szkoleniowych, agencji i wszystkich innych osób pracujących nad tworzeniem i wykorzystaniem multimediów edukacyjnych.

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie 12 prac

Wszelkie materiały multimedialne muszą powstać po 1 stycznia 2020 r. Oczywiście zgłoszenie może zawierać lub składać się ze starszych materiałów.

Termin

Zgłoszenia należy przesyłać do 17 marca 2023 r.  Wszyscy finaliści zostaną powiadomieni do maja 2023 r. i zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się podczas konferencji Media and Learning w czerwcu 2022 r. w Leuven w Belgii. Podczas tego wydarzenia zostaną  ogłoszeni ostateczni zwycięzcy.

Więcej informacji

http://www.medea-awards.com

Źródło

Eurodesk Opportunity Finder


 

Konkurs dla młodych przedsiębiorców (The Young Entrepreneurs Challenge) (14.11.22)

The Young Entrepreneurs Challenge zaprasza młodych ludzi w wieku od 16 do 25 lat, z  nowatorskimi innowacyjnymi pomysłami biznesowymi  inspirowanymi technologią, do przesłania 60-sekundowego filmu, aby wziąć udział w konkursie dla młodych przedsiębiorców .

Finaliści są wybierani do wielkiego finału na podstawie następujących  kryteriów:

 • praktyczne zastosowanie,
 • innowacje technologiczne
 • i zrównoważony rozwój.

W konkursie mogą wziąć udział

 • Osoby, które 1 lutego 2023 będą w wieku od 16 do 25 lat ,
 • Mieszkańcy i/lub obywatele kraju Europy kontynentalnej
 • Najbliżsi członkowie rodziny panelu sędziowskiego i poprzednich uczestników, którzy uczestniczyli w wielkim finale, nie są uprawnieni do uczestniczenia w konkursie.

 Propozycje biznesowe muszą:

 • Być legalne we wszystkich krajach Europy kontynentalnej,
 • Być albo przedsiębiorstwem pre-start, albo przedsiębiorstwem nie istniejącym dłużej niż 3 lata i mającym roczny obrót mniejszy niż 100 000 funtów w dniu 1 lutego 2023 r.
 • Nie mieć na celu politycznego lobbingu,
 • Być własnym pomysłem wnioskodawcy i nie naruszać praw autorskich, patentowych lub intelektualnej własności innych.

 Nagroda

 • 10 000 £/11 000 EUR dofinansowania dla  działalności,
 • Pakiet mentorski, aby przyspieszyć implementację pomysłu,
 • Pozostali finaliści otrzymają 1000 funtów dofinansowania dla swojej działalności,
 • Bilet na Global One Young World 2023 Belfast Summit w Irlandii.

Termin: 20 stycznia 2023 r., godzina 17:00

Więcej informacji

The Young Entrepreneurs  Challange

Źródło

Eurodesk Opportunity Finder


 

Targi Spożywcze Taste of Tavola 2023 od 24 do 27 września 2023 (10.11.22)

W dniach od 24 do 27 września 2023 r. w miejscowości Kortrijk (w Belgii) odbędą się targi spożywcze Taste of Tavola.

Taste of Tavola dla profesjonalistów z branży fine food są spin-offem międzynarodowych targów Tavola i tym samym są przedsmakiem 21 edycji Tavola w marcu 2024 roku. Taste of Tavola odbywają się równolegle z targami masarskimi Meat Expo oraz targami  piekarniczymi Broodway. Taste  of Tavola skupia się głównie na belgijskich nabywcach ze sklepów detalicznych, hurtowych, specjalistycznych i gastronomicznych, którzy tradycyjnie odwiedzają Tavolę. W przeciwieństwie do Tavoli, hala 5 będzie wyposażona w jednolite stoiska o powierzchni 6m², 16m² i 32m² w atrakcyjnej scenerii.

Same targi Tavola odbędą się w marcu 2024 roku. Przypomnijmy, iż Tavola to targi jak żadne inne. Od 1982 roku Tavola wyróżnia się specjalizacją w niszy żywności i napojów wysokiej jakości. Potężni liderzy rynku i rzemieślnicy oferują szeroki wybór wyśmienitych dań i smacznych produktów wysokiej jakości. Targi Tavola są za każdym razem ważnym wydarzeniem dla społeczności handlu detalicznego żywnością, sklepów specjalistycznych i organizacji cateringowych.

To ciekawe wydarzenia dla zagranicznych producentów żywności i napojów, aby zaprezentować  na belgijskim  rynku swoje wysokiej jakości produkty spożywcze. Jest to okazja dla  zagranicznych nabywców, aby odkryć  intersujące potrawy dla smakoszy. Trzeba zaznaczyć, iż Belgia jest krajem często używanym przez zagranicznych producentów artykułów spożywczych jako rynek testowy do wprowadzenia tych produktów w Europie. Dzieje się tak dlatego, iż jest to mały kraj, w którym obecne są wszystkie kultury europejskie. Belgowie są również gotowi zapłacić więcej za wysokiej jakości produkty.

Kiedy Taste of Tavola?

Niedziela 24 września 2023: 10:00 – 18:00

Poniedziałek 25 września  2023: 10:00 – 18:00

Wtorek 26 września 2023 r .: 10: 00-18: 00

Środa 27 września 2023r 10:00-18:00

Gdzie ?

Kortrijk XPO: położony przy autostradzie E17 Antwerpia-Gandawa-Kortrijk-Lille .  Jest bardzo łatwo dostępny i znajduje się : godzinę od Brukseli (80 km), 2 i pół godziny z Paryża, 2 i pół godziny z Amsterdamu, 3 godziny z Kolonii  (260 km).

Bilet parkingowy :5 Euro

Wstęp tylko dla profesjonalistów. Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej zapewnia darmowy wstęp.

Aby uczestniczyć jako wystawca skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji

https://www.taste-of-tavola.be/