Komisarz ds. polityki regionalnej otworzyła trzecią edycję programu URBACT


Program URBACT 2014-2020 jest jednym z pierwszych przyjętych programów międzyregionalnych. Jego budżet wynosi ponad 96,3 mln euro, z czego około 74,3 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Jest to program wymiany i uczenia się istniejący od 2003 r., który pełni ważną rolę w ułatwianiu nawiązywania kontaktów, transferu wiedzy i dobrych praktyk między miastami partnerskimi. W programie uczestniczy ponad 500 miast.

W latach 2014-2020 co najmniej 70 proc. środków przeznaczonych na wspieranie wymiany i uczenia się zostanie wydane na działania w zakresie badań i innowacji, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska, tworzenia miejsc pracy i integracji społecznej. W omawianym okresie co najmniej 50 proc. łącznych środków z EFRR zostanie zainwestowane w obszary miejskie. Inauguracja programu będzie spotkaniem praktyków i ekspertów w dziedzinie polityki miejskiej.
Kontekst
URBAN III pozwoli miastom europejskim na sieciową współpracę w celu opracowania rozwiązań problemów miejskich i dzielenia się dobrymi praktykami i rozwiązaniami. Program obejmuje 28 państw członkowskich UE, a także dwa kraje partnerskie – Norwegię i Szwajcarię.

Program skupia się na czterech głównych celach:
•    poprawa skuteczności realizacji przyjętej polityki
•    projektowanie polityki
•    realizacja polityki
•    tworzenie wiedzy i dzielenie się nią
Dane kontaktowe

Programem zarządza francuski organ administracji publicznej - „Generalna komisja ds. równości terytoriów” (Commissariat général ŕ l’égalité des territories – CGET).

Kontakt: Marie-José Sertillanges, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , + 33 1 85 58 61 87
Więcej informacji na stronie programu URBACT: www.urbact.eu.
Źródło: © Unia Europejska, 1995-2015

brak nadchodzących wydarzeń.