KONFERENCJA „25 LAT SAMORZĄDNOŚCI”

KONFERENCJA
„25 LAT SAMORZĄDNOŚCI” – 15 WRZEŚNIA 2015 R.

AKADEMICKA PRZESTRZEŃ KULTURALNA, WSG
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14, 85-229 BYDGOSZCZ
GODZ.: 9:00-14:30

W tym roku mija 25 lat od uchwalenia przez Sejm ustawy o samorządzie terytorialnym oraz pierwszych w pełni wolnych wyborów samorządowych. Polska reforma samorządowa uchodzi za jedno z najważniejszych osiągnieć transformacji ustrojowej. Doprowadziła do decentralizacji władzy, dała lokalnym wspólnotom możliwość współuczestnictwa i współdecydowania w sprawach publicznych, wyzwoliła lokalną tożsamość.
Z tej okazji Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Bydgoszcz pragnie zorganizować konferencję samorządową, w której wezmą udział przedstawiciele środowiska naukowego oraz reprezentanci wszystkich szczebli samorządu terytorialnego z regionu kujawsko-pomorskiego.
Konferencja będzie podzielona na dwa panele: Polski samorząd – sukcesy, zagrożenia, wyzwania oraz Społecznik = dobry samorządowiec?
Wydarzenie ma na celu podsumowanie rezultatów reformy samorządowej, stanowić pole do dyskusji nad teraźniejszą kondycją samorządów oraz ich przyszłością w oparciu o case study samorządów
z województwa kujawsko-pomorskiego.
Szczegółowe informacje oraz formularz za pomocą którego można zgłaszać chęć udziału w konferencji są dostępne pod linkiem:
http://rodm-bydgoszcz.pl/id,389/swietuj-z-nami-25-lat-samorzadnosci-w-polsce

 

 

 

 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin: 24 - 27 czerwca 2024 r.

Rejestracja zakończona.