„Partnership for Democracy Development. Inter – EKiP 2015” – rolnictwo i gospodarka


W kolejnym dniu delegaci mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi metodami rozwoju turystyki lokalnej – geocachingiem. Zasady jego działania na przykładzie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz miejscowości Górzno przedstawił pan Dariusz Pudełko – ambasador i miłośnik geocachingu w Polsce.
W trakcie wizyty Gruzini spotkali się także z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego panem Piortem Całbeckim, Przewodniczącym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszardem Boberem oraz z Wójtem i Radnymi gminy Łysomice.
Projekt jest realizowany w ramach grantu MSZ uzyskanemu w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2015”. Jednym z najważniejszych efektów realizacji zadania będzie opracowanie i opublikowanie katalogu doświadczeń i rekomendacji. W naszym założeniu ma on stać się źródłem wiedzy oraz bazą danych dla samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych itp., które chciałyby nawiązać współpracę międzynarodową z Gruzją. Kolejna – ostatnia wizyta dotycząca edukacji i innowacji odbędzie się w październiku.

brak nadchodzących wydarzeń.