Wizyta studyjna Green Week 2019 - rejestracja zakończona

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego będących członkami Stowarzyszenia Europa Kujaw i Pomorza na wizytę studyjną Green Week 2019 (Zielony Tydzień) czyli najważniejsze wydarzenie UE dotyczące ochrony środowiska i działań na rzecz klimatu, która odbędzie się w terminie 14-17 maja 2019r.


Prawa ochrony środowiska mają ogromny wpływ na nasze życie. Poprawiają jakość wody i powietrza, chronią przyrodę i zachęcają do recyklingu i gospodarki odpadami. Ale aby naprawdę zrobić znaczącą różnicę, te prawa UE muszą być właściwie wdrożone. Kolejna edycja Zielonego Tygodnia będzie elementem włączeniem się w proces wdrażania.

Będziemy zadawać pytania w stylu: czy te prawa są naprawdę ważne i jakie są dodatkowe korzyści dla obywateli? Jak wygląda udana realizacja? Dlaczego istnieją "luki w implementacji"? Jak możemy przejść od wiedzy, że interesariusze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za te prawa, aby faktycznie je zrealizować? A co najważniejsze, w jaki sposób UE może ułatwić proces, upewniając się, że głosy obywateli są słyszane? Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzeń partnerskich, zapraszam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie: www.eugreenweek.eu.

INFORMUJEMY, ŻE REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

 


 

Wirtualna wizyta w Komisji Europejskiej.

Kiedy: 3 grudnia 2020 r.

Pobierz: Program wizyty (.pdf)