18. edycja Open Days 2020!

18. edycja Open Days 2020 !

Komitet Regionów ogłosił wczoraj 6 października  pierwszą cyfrową edycję Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. 

W tym szczególnym ze względu na pandemię roku, wydarzenie odbywa się na przełomie trzech tygodni z trzema hasłami przewodnimi: 

• 5-9 października:  Wzmocnienie pozycji obywateli,

• 12-16 października: Spójność i współpraca,

• 19-22 października: Zielona Europa we współpracy z Zielonym Tygodniem.

Chętni do uczestnictwa w wydarzeniu  będą  mieli okazję śledzić kilka kluczowych sesji na żywo: wszystko, co muszą  zrobić, to połączyć się z platformą Live & Replay i przeglądać sekcję HIGHLIGHTS.

Wczoraj  rozpoczął się  tydzień Empowering Citizens (Wzmocnienie pozycji obywateli): można oglądać na żywo codziennie o 18:30 jeden z 7 odcinków mini filmu dokumentalnego i podróżować i w czasie od 1950 do 2020 roku, aby wspólnie odkrywać Europę! Mona też wziąć udział  w debacie na żywo za pomocą funkcji czatu. Debata na żywo będzie tłumaczona w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, holenderskim i  portugalskim.

Każdy odcinek będzie przedstawiał ewolucję Unii Europejskiej, narodziny polityki spójności i jej wpływ na konstrukcję UE. Po każdej transmisji dwóch mówców omówi na żywo odcinek i poprosi publiczność o przesłanie pytań / uwag w celu wzmocnienia debaty.

Będzie również możliwość POWTÓRZENIA niektórych sesji, których nie miało się  okazji śledzić na żywo lub tych, które chcemy śledzić ponownie!

Nie można też przegapić interaktywnej wystawy projektów i inicjatyw związanych z trzema tematami tej edycji.

Źródło

Komitet Regionów 


 

Wirtualna wizyta w Komisji Europejskiej.

Kiedy: 3 grudnia 2020 r.

Rejestracja zakończona.