Manifest Mission Soil (26.04.23)

Komisja Europejska i ERRIN ogłosiły Manifest Mission Soil, który jest kluczowym krokiem w kierunku sukcesu misji Unii Europejskiej „A Soil Deal for Europe” .

Manifest ten podkreśla pilną potrzebę działań na rzecz ochrony zdrowia gleby i mobilizuje regiony, gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i obywateli, aby stali się częścią społeczności, która dba o zdrowie gleby i działa na jej rzecz.

Ty też możesz dołączyć do tej społeczności, podpisując Mission Soil Manifesto, niewiążący dokument skierowany do regionalnych i lokalnych decydentów, interesariuszy i obywateli, którzy dostrzegają potrzebę działań na rzecz zdrowia gleby i chcą zaangażować się w działania mające na celu przy jego ulepszaniu. Podpisując Manifest, uzyskasz dostęp do najnowszych wyników badań i możliwości uczestniczenia w działaniach i wydarzeniach związanych z dzieleniem się wiedzą, aby wymieniać się najlepszymi praktykami w zakresie zdrowia gleby.

Dobrowolny dokument mogą podpisać przedstawiciele gmin, regionów, firm i organizacji prywatnych lub publicznych, organizacji pozarządowych i filantropijnych, szkół i instytucji edukacyjnych, a także instytucji badawczych. Osoby fizyczne mogą również podpisać Manifest i zostać „Friends of the Mission Soil”.

Podpisz Manifest Mission Soil i stań się częścią społeczności zajmującej się zdrowiem gleby.

Źródło

ERRIN / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin: 24 - 27 czerwca 2024 r.