Program stażowy 2023 - Bruksela #1 (23.06.23)

Z początkiem czerwca dwie stażystki z regionu zakończyły swój pobyt w Brukseli, w ramach pierwszej tury tegorocznej edycji naszego programu stażowego.

P. Sylwia Mazalewska (Urząd Miejski w Świeciu) i p. Zuzanna Kałamarska (Stowarzyszenie Muzyczne Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży) przez miesiąc poznawały specyfikę pracy Parlamentu Europejskiego pod czujnym okiem regionalnych Europarlamentarzystów.

Zadania uczestniczek stażu

W ramach majowej odsłony naszego programu stażowego p. Sylwia oraz p. Zuzanna zapoznawały się z zasadami i procedurami funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz organizacją pracy biur Posłów do PE z naszego regionu. Wśród obowiązków stażystek było m.in. zaangażowanie w bieżącą pracę biur, uczestnictwo w obsłudze prasowej oraz medialnej, przygotowywanie informacji i materiałów dla Posłów, a także udział w sesjach tematycznych i debatach odbywających się w Parlamencie.

Staż w PE to nie tylko obowiązki

Pobyt w Brukseli był dla naszych stażystek nie tylko okresem wytężonej pracy. W czasie wolnym uczestniczki programu stażowego miały okazję zwiedzić Brukselę, a także podróżować do sąsiednich miast (w tym m.in. Brugii, Ostendy, Antwerpii, Amsterdamu, czy Domburga).

Informacje o programie stażowym

Więcej szczegółów na temat naszego programu stażowego można znaleźć w zakładce Projekty i Działalność.


 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin: 24 - 27 czerwca 2024 r.