Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt [24-27 czerwca br.] - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju (22.05.2024)

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w bezpłatnej wizycie studyjnej, która odbędzie się w dniach 24 - 27 czerwca 2024 r. w Sachsen-Anhalt (Niemcy). Celem wyjazdu jest wymiana dobrych praktyk z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju. Podczas wizyty grupie towarzyszyć będzie tłumacz.

Szczegółowe informacje na temat wyjazdu oraz harmonogram zaplanowanych wizyt i spotkań znajduje się w załączniku.

Nabór w ramach planowanej wizyty trwa w dniach 22 - 29 maja 2024r.

Obowiązkowa rejestracja za pomocą pośrednictwem formularza google: https://forms.gle/Gq6VJKV6SEb6jknY8

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w wizycie jest bezpłatne.

WAŻNE: w przypadku zapisów więcej niż jednej osoby z danej JST, dodatkowe osoby zostaną przyjęte pod warunkiem dostępności miejsc.

W wizytach mogą wziąć udział pracownicy członków zwyczajnych stowarzyszenia oraz instytucji im podległych.


 

Open Days 2024 (21.05.24)

Europejski Tydzień Regionów i Miast jest to coroczne wydarzenie odbywające się w Brukseli poświęcone polityce regionalnej i miejskiej. W tym roku Europejski Tydzień Regionów i Miast odbędzie się w dniach 7–10 października 2024 r. i jest to rok wyjątkowy, gdyż świętujemy 25 lecie rozszerzenia Unii Europejskiej.

W roku poprzednim w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast wzięło udział ponad 8000 przedstawicieli administracji lokalnej i regionalnej, władz lokalnych, młodych polityków, przedstawicieli środowisk akademickich, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego.

W tym roku Komitet Regiow otrzymał ponad 400 aplikacji. Open Days to wydarzenie otwarte, oparte na współpracy i tworzeniu sieci kontaktów pomiędzy regionami i miastami.

W tegorocznej edycji obowiązują trzy tematy:
1.    Konkurencyjność i konwergencja: dwie strony tego samego medalu
2.    Regiony wzmacniające demokrację europejską
3.    Inteligentny i zrównoważony rozwój regionów
4.    Regiony mają talenty

W tym roku Województwo Kujawsko- Pomorskie tworzy konsorcjum z regionem Košice, Województwem Wielkopolskim, regionem Abruzzo i Południowymi Morawami, które są liderem. Wybraliśmy temat trzeci, czyli inteligentny i zrównoważony rozwój regionów.
Nasze innowacyjne seminarium ma na celu bezpośrednie stawienie czoła wyzwaniom regionalnym! Pokażemy projekty w regionach poprzez dynamiczne zadania związane z rozwiązywaniem problemów, podczas których uczestnicy współpracują, aby przezwyciężyć palące problemy stojące przed regionami europejskimi.

Będziemy informowali o rejestracji na wydarzenie.

Więcej informacji

Strona Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast

Źródło

Biuro Regionalne WK-P w Brukseli
Możliwość szkolenia studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy w celu zdobycia wiedzy na temat polityki spójności (24.04.24)

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła nabór wniosków do 8. edycji Youth4Regions – programu skierowanego do początkujących dziennikarzy. Program zapewnia studentom dziennikarstwa i młodym dziennikarzom tydzień nauki w Brukseli w październiku 2024 r., podczas którego wybrani kandydaci wezmą udział w sesjach szkoleniowych, otrzymają opiekę mentorską od bardziej doświadczonych dziennikarzy i będą pracować z nimi w sali prasowej, a także odwiedzą różne instytucje UE i organizacje medialne.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach (dziennikarstwo ogólne, fotoreportaż i dziennikarstwo wideo) i powinny być składane przez studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy z państw członkowskich UE, krajów sąsiadujących i przystępujących.

Zwycięzcy zostaną także uwzględnieni w prestiżowej nagrodzie Megalizzi – Niedzielski, przyznanej 9 października 2024 r. i mającej na celu wyróżnienie wybitnych, aspirujących dziennikarzy. Komisja pokryje wszystkie koszty programu poniesione przez uczestników.

Youth4Regions to sztandarowa inicjatywa Komisji mająca na celu wspieranie rozwoju studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy poprzez zapewnianie bezpośredniego kontaktu z UE. Od jego powstania w 2017 r. ponad 210 osób z całej Europy pomyślnie ukończyło program, korzystając z jego wzbogacających doświadczeń i cennych spostrzeżeń.

Formularz zgłoszeniowy i warunki udziału dostępne są na stronie programu.

Nabór wniosków trwa do 8 lipca 2024 r.

Źródło

Komisja Europejska / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Nabór do programu Test Farms w EIT Food ponownie otwarty! (10.04.24)

EIT Food uruchomił 6. edycję programu Test Farms. Dołącz do grona 84 startupów z całej Europy, które już przetestowały swoje rozwiązania oraz poznaj liderów przemysłowych w branży rolniczej.
Test Farms to program, który łączy innowatorów posiadających pomysł dla rolnictwa z rolnikami i ich gospodarstwami. W tym roku EIT Food chce wesprzeć aż 20 tego typu rozwiązań. Polskie rozwiązania mogą liczyć na grant, który pokryje koszt testu. Nabór trwa do 30 kwietnia!

Biostymulatory, rozwiązania dla rolnictwa regeneratywnego, nawozy organiczne, robotyka, czujniki upraw, ochronne zaprawianie nasion, technologie monitorowania gleby, technologie satelitarne, zarządzanie uprawami/hodowlą, narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji (Decision Support Tool – DST). To tylko krótki wykaz typów rozwiązań, które były walidowane w ramach programu Test Farms.

Program Test Farm skierowany jest innowacyjnych startupów oraz osób z pomysłem z branży agrotechnicznej, które dysponują co najmniej prototypem rozwiązania. Program wspiera innowatorów w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, zaprezentowaniu swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom. W tym roku będzie możliwość przeprowadzania testów w Polsce, Hiszpanii czy we Włoszech! W tym roku EIT Food chce umożliwić przetestowanie min. 20 rozwiązań! Oprócz testów, dostępu do sieci partnerów EIT Food  (m.in. John Deere, Südzucker, Bayer czy MASPEX), uczestniczy otrzymają grant w wysokości 3000 euro na pokrycie kosztów testów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2024!

Więcej informacji:

Program

Webinaria informacyjne:

22 kwietnia 2024

29 kwietnia 2024

Źródło:

Krajowy Punkt Kontaktowy


 

Zarejestruj się na Brukselskie Forum Ekonomiczne! Wydarzenie już 16 maja br. (27.03.24)

Już 16 maja dołącz do prelegentów wysokiego szczebla i uczestników z całego świata, aby omówić najgorętsze kwestie gospodarcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Skorzystaj z okazji, aby osobiście wziąć udział w wydarzeniu w Brukseli. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dostępnych w przypadku uczestnictwa osobistego, zalecamy zarejestrowanie się już teraz, aby uniknąć rozczarowania!

Jeśli planujesz śledzić debatę online, możesz się zarejestrować, aby otrzymywać najświeższe i najważniejsze informacje na temat wydarzenia.

Więcej szczegółów na temat programu i prelegentów można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło

Brussels Economic Forum / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Wizyta studyjna Sachsen-Anhalt - dobre praktyki z zakresu rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin: 24 - 27 czerwca 2024 r.