Już wkrótce Międzynarodowe Targi Spożywcze Tavola dla profesjonalistów! (20.02.24)

W dniach 17, 18 i 19  marca 2024 r. w miejscowości Kortrijk (w Belgii) odbędą się międzynarodowe targi spożywcze TAVOLA.  Tavola to targi jak żadne inne. Od 1982 roku Tavola wyróżnia się specjalizacją w niszy żywności i napojów wysokiej jakości. Potężni liderzy rynku i rzemieślnicy oferują szeroki wybór wyśmienitych dań i smacznych produktów wysokiej jakości. Targi Tavola są za każdym razem ważnym wydarzeniem dla społeczności handlu detalicznego żywnością, sklepów specjalistycznych i organizacji cateringowych.

To ciekawe wydarzenia dla zagranicznych producentów żywności i napojów, aby zaprezentować  na belgijskim  rynku swoje wysokiej jakości produkty spożywcze. Jest to okazja dla  zagranicznych nabywców, aby odkryć  wykwintne potrawy dla smakoszy. Trzeba zaznaczyć, iż Belgia jest krajem często używanym przez zagranicznych producentów artykułów spożywczych jako rynek testowy do wprowadzenia tych produktów w Europie. Dzieje się tak dlatego, iż jest to mały kraj, w którym obecne są wszystkie kultury europejskiej i ponieważ Belgowie są gotowi zapłacić więcej za wysokiej jakości produkty.

Profil kupujących podczas tragów Tavola to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów mało powierzchniowych. Profil targów obejmuje żywność i napoje oraz maszyny i wyposażenie dla przemysłu spożywczego. Wystawcy są z takich krajów jak Holandia, Francja, Wielka Brytania, Polska, Hiszpania, Kanada itp.

Tavola w liczbach

 • 475 wystawców w 2018 z dziewiętnastu krajów
 • 10 792 m2 powierzchni wystawowej
 • 17 495 wizytujących z 34 krajów
 • 4 wygranych w konkursie Tavola d’Or dla innowacji i jeden nagrodzony przez publiczność
 • Wspaniale wyniki w ankietach satysfakcji klienta
 • Organizacja co dwa lata od 1982 roku

Kiedy?

Niedziela 17 marca 2022: 10:00 – 19:00

Poniedziałek 18 marca 2022: 10:00 – 19:00

Wtorek 19 marca 2022 r .: 10: 00-18: 00

 Gdzie ?

Kortrijk XPO: położony przy autostradzie E17 Antwerpia-Gandawa-Kortrijk-Lille .  Jest bardzo łatwo dostępny i znajduje się : godzinę od Brukseli (80 km), 2 i pół godziny z Paryża, 2 i pół godziny z Amsterdamu, 3 godziny z Kolonii  (260 km).

Bilet parkingowy :7 Euro

Wstęp tylko dla profesjonalistów. Jeżeli wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej wstęp darmowy.

Aby uczestniczyć jako wystawca skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Więcej informacji

www.tavola-xpo.be


 

Nowa funkcja Kohesio (09.02.24)

W interaktywnym archiwum UE zawierającym 1,9 mln projektów finansowanych przez UE wprowadza się nową funkcję, która umożliwia instytucjom zarządzającym uczynienie projektów łatwiejszymi do zrozumienia i dostępnymi. Kohesio na nowo definiuje zaangażowanie i wypełnia lukę pomiędzy funduszami UE i jej obywatelami.

Od momentu uruchomienia w 2022 r. Kohesio stale się rozwija, oferując nowe możliwości monitorowania, badania lub po prostu otrzymywania informacji o projektach wspieranych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), Interreg, Fundusz Spójności (FS) i Europejski Fundusz Społeczny (EFS). ). Kohesio, dysponujące już obszernym archiwum projektów z okresu programowania 2014–2020, pozostanie popularną platformą gromadzenia informacji na temat okresu 2021–2027, a także inicjatyw wspieranych w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Najnowsza aktualizacja dotyczy tego aspektu, gdyż wprowadzana jest „przestrzeń profesjonalna”. Jest to edytor tekstu umożliwiający władzom krajowym i regionalnym edytowanie i selekcjonowanie opisów i treści multimedialnych związanych z każdym projektem. Oprócz danych ilościowych związanych z projektem, Instytucje Zarządzające będą w stanie zapewnić jaśniejszy opis kontekstu projektu, oczekiwanych rezultatów i związanych z nim korzyści dla społeczności.

Ta aktualizacja, która rozpocznie się w połowie marca 2024 r., oprócz nowej porcji danych, obejmie także inny system wspomagany przez sztuczną inteligencję. System ten pomoże w katalogowaniu projektów, przyznając ocenę opisom projektów na podstawie ich rzetelności i czytelności. Celem jest zapewnienie większej widoczności projektów, które zawierają jasne i szczegółowe wyjaśnienia dotyczące ich celu i ambicji.

Zwiększ widoczność projektu dzięki Kohesio

Dzięki tej najnowszej funkcji instytucje zarządzające mają teraz potężne narzędzie umożliwiające zwiększenie widoczności swoich projektów. Dzięki bardziej dopracowanym opisom projektów wszelkiego rodzaju użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych, szczegółowych informacji, które wykraczają poza zwykłe statystyki. Ta innowacja pomoże instytucjom zarządzającym w wyjaśnianiu inicjatyw finansowanych przez UE, uchwycając istotę każdego projektu i jego wpływ na życie obywateli.

Źródło

European Commission / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Prezydencja Belgii w Unii Europejskiej – 1 stycznia – 30 czerwca (06.02.24)

1 stycznia 2024 Belgia przejęła rotacyjną prezydencję w UE i będzie jej przewodniczyć do 30 czerwca 2024 r., kiedy to przekaże ją Węgrom. Przez te pół roku kraj będzie przewodniczył Radzie Unii Europejskiej, budując współpracę i porozumienie pomiędzy państwami członkowskimi. Jest to już  trzynasta prezydencja Belgii.

Pomimo relatywnego optymizmu rząd belgijski przyznał, że UE stoi na rozdrożu, radząc sobie ze skutkami nielegalnej agresji Rosji na Ukrainę, następstwami pandemii, kryzysem energetycznym, dezinformacją, ekstremalnymi zjawiskami klimatycznymi i wznowieniem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Niektóre z tych wyzwań ujęte są w wybranym przez Belgię motcie „Chroń, wzmacniaj, przygotuj”.

Kierując się tym mottem, sześć priorytetów Belgii podczas jej prezydencji będzie polegać na promowaniu praworządności i demokracji; wzmocnienia konkurencyjności gospodarczej; kontynuowania zielonej transformacji; wzmocnienia agendy społecznej; ochronie granic i ludzi; i promowaniu globalnej Europy.

Źródło: Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Spotkanie w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej (29.01.24)

29 stycznia w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej odbyło się spotkanie z ekspertami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Eksperci mówili m.in. o obecnej agendzie UE w obszarze polityki spójności i RRF oraz  przygotowaniach do prezydencji w RUE, wdrażaniu instrumentów terytorialnych w szczególności ZIT i IIT, wdrażaniu celu szczegółowego 2.8 Zrównoważona Multimodalna Mobilność Miejska, w tym przygotowaniu Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) oraz Stanie wdrażania Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w Polsce.

Do spotkania dołączył na chwilę wiceminister Jan Szyszko, który akurat przebywał na dwudniowej wizycie w Brukseli.

Źródło: Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Batibouw 2024 - zaproszenie na największe w Belgii targi branży budowlanej (16.01.24)

W 2024 Batibouw powróci od soboty 17 lutego do niedzieli 25 lutego.

Przypomnijmy, iż Batibouw to największe targi branży budowlanej w Belgii, dotyczące budownictwa, renowacji i wyposażenia. Skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób prywatnych. Każdego roku przyjmuje co najmniej 300 000 odwiedzających, z których niektórzy planują po prostu przeprowadzić drobne remonty w swoich domach. Inni potrzebują informacji do większego profesjonalnego projektu.

Oto kilka kluczowych informacji na temat Batibouw:

 • Wystawa obejmuje 120 000 m²;
 • Co roku odwiedza ja 300 000 zwiedzających , w tym 75 000 profesjonalistów;
 • Pierwsze targi zorganizowano w 1960 roku;
 • Pierwotnie wystawa nosiła nazwę: Targi Konstrukcji;
 • W 1973 przyjął nazwę Batibouw, będącą kombinacją francuskich czasowników: build i holenderskiego: bouwen;
 • Salon jest rozłożony na 12 sal;
 • Przyjmuje około 1000 wystawców i prezentuje ponad 2500 marek;
 • Oficjalnym symbolem jest żółw zbudowany z czerwonych cegieł i chodzący po zielonej trawie. Został narysowany w 1976 roku.

Atuty targów Batibouw:

 • Pozycjonowanie się jako lider w dziedzinie doradztwa zawodowego;
 • Odpowiadanie na pytania odwiedzających, aby pomóc im w realizacji projektu budowy lub remontu;
 • Generowanie sieci skupianie wystawców, zwiedzających i marek z sektora budowlanego;
 • Batibouw to platforma, która łączy profesjonalistów budowlanych i Batibouwers* (=budowniczych);
 • Będziemy obecni fizycznie przez 6 dni targowych ORAZ cyfrowo przez cały rok, aby zagwarantować stały kontakt;
 • BB23 stanie się bardziej ekologiczny : skrócenie czasu trwania, zniesienie dywanów w przejściach, ponowne wykorzystanie materiałów używanych przez Fisę, nacisk na wystawców „ekologicznych”, rejestracja Fisy w „NET ZERO CARBON EVENTS” od maja 2022! poprzez

Więcej informacji

Strona targów Batibouw

Nathalie MOMMENS

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

brak nadchodzących wydarzeń.