Porozmawiaj z astronautą!

Już od 1 lutego br. polskie szkoły i organizacje młodzieżowe będą mogły zgłaszać się do projektu ARISS, w ramach którego młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę porozmawiania z astronautami przebywającymi na pokładzie stacji ISS. Placówki zainteresowane udziałem w projekcie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać w nim program działań edukacyjnych związanych z kosmosem. - Chętnie pomożemy w całej procedurze -  mówi dr Armand Budzianowski, mentor ARISS Europa.
Szkoły i organizacje zakwalifikowane do projektu będą mogły odbyć rozmowę z astronautą lub kosmonautą w okresie pomiędzy lutym a czerwcem 2017 r. Według doświadczeń z ubiegłych lat, w ciągu roku odbywa się od 20 do 25 kontaktów pomiędzy szkołami a stacją kosmiczną ISS.
ARISS przewiduje dwa rodzaje rozmów z astronautami. Może to być kontakt bezpośredni ze stacją ISS albo telemost z udziałem stacji naziemnej sieci ARISS. W tym drugim przypadku kontakt radiowy ze stacją ISS nawiązuje stacja naziemna, z której sygnał przesyłany jest do szkoły łączami telefonicznymi.
Wnioski przyjmowane będą do 30 kwietnia 2016 r.
Szczegóły na temat projektu można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie ARISS.
Źródło: PAP - Nauka w Polsce.

 

Wizyta studyjna „Dobre praktyki w realizacji i wdrożeniach systemów informatycznych" (10 marca 2020 r.)

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA.