Staże w Parlamencie Europejskim

 

Kandydaci na staż dla absolwentów szkół wyższych:
•    muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju kandydującego do przystąpienia do Unii Europejskiej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 przepisów wewnętrznych;
•    muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju kandydującego do przystąpienia do Unii Europejskiej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 przepisów wewnętrznych;
•    muszą posiadać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej;
•    nie mogą mieć ukończonego wcześniej stażu lub okresu odpłatnego zatrudnienia dłuższego niż cztery kolejne tygodnie na stanowisku opłacanym z budżetu Unii Europejskiej.
Kandydaci ubiegający się o stypendium im. Roberta Schumana w ramach kierunku dziennikarskiego muszą ponadto posiadać kompetencje zawodowe poświadczone publikacjami, przynależnością do stowarzyszenia dziennikarzy danego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub posiadaniem dziennikarskich kwalifikacji zawodowych uznawanych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub państwach kandydujących do przystąpienia do UE.


Staże te są przyznawane na okres pięciu miesięcy, który nie podlega przedłużeniu.
Okres składania podań: od 15 sierpnia do 15 października do godz. 24.00
Termin stażu: od 1 marca do 31 lipca
Okres składania podań: od 15 marca do 15 maja do godz. 24.00
Termin stażu: od 1 października do 28/29 lutego
by ubiegać się o staż, należy spełnić wspomniane warunki oraz wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy.

Radzimy nie zwlekać ze złożeniem podania do ostatniego dnia, aby zapobiec zawieszaniu się systemu z powodu przeciążenia dużą liczbą zgłoszeń.

Na wypełnienie każdej strony internetowego formularza zgłoszeniowego przewidziane jest maksymalnie 30 minut. Zwracamy też uwagę kandydatów na fakt, że dane wpisane do zgłoszenia pozostawionego w stanie nieaktywnym przez 30 minut zostaną utracone. Dlatego też radzimy przeczytać dokładnie przepisy wewnętrzne dotyczące staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Generalnym Parlamentu Europejskiego oraz najczęściej zadawane pytania.

Aby złożyć podanie o staż do Dyrekcji Generalnej, która najlepiej pasuje do profilu kandydata, należy zapoznać się z opisami poszczególnych Dyrekcji, klikając przycisk i na ostatniej stronie formularza zgłoszeniowego lub odwiedzając stronę internetową Sekretariatu Generalnego Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia nie można modyfikować online – jego wypełnianie i składanie odbywa się jednoetapowo. Przed wysłaniem formularza należy upewnić się, czy został on w pełni i poprawnie wypełniony.

Możliwe jest wysłanie tylko jednego zgłoszenia na jedną opcję stażu. W przypadku złożenia kilku zgłoszeń na jedną opcję uznane zostanie najnowsze zgłoszenie.

UWAGA: Niekompletne zgłoszenia będą odrzucane automatycznie.

Po zatwierdzeniu/ wysłaniu zgłoszenia w formie elektronicznej otrzymają Państwo na podany adres poczty elektronicznej automatyczne potwierdzenie. Wiadomość ta zawiera numer potwierdzający, który należy podawać we wszelkiej korespondencji dotyczącej stażu, oraz link do podsumowania zgłoszenia w formacie pdf. W przypadku przyjęcia Państwa na staż właściwe służby będą wymagały przedstawienia papierowej wersji tego podsumowania.
Więcej informacji na stronie: www.europarl.europa.eu.

brak nadchodzących wydarzeń.