Wizyta studyjna przedstawicieli sektora pomocy społecznej z Województwa Śląskiego (04.10.23)

W dniach 28-30 września br. gościliśmy w naszym regionie przedstawicieli sektora pomocy społecznej z Województwa Śląskiego (reprezentujących m.in. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego). Wizyta studyjna, której byliśmy organizatorami, poświęcona była wymianie doświadczeń oraz promocji dobrych praktyk w dziedzinie polityki społecznej i działalności socjalnej na Kujawach i Pomorzu.

Przebieg wizyty

Wizyta gości z Województwa Śląskiego rozpoczęła się 28 września (czwartek) od spotkania w toruńskim Intelligent Business Centre Lab. Uczestnicy zapoznali się m.in z dobrymi praktykami w funkcjonowaniu Centrów Usług Społecznych, poznali także przedstawicieli Toruńskiego Centrum Usług Społecznych oraz z pracowników Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu. Druga połowa dnia zagospodarowana została przez zwiedzanie Torunia w towarzystwie przewodnika.

29 września (piątek) uczestnicy wizyty brali udział w spotkaniu pn. "Jak dobrze przygotować się do przekształcenia w Centrum Usług Społecznych?" zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu. Kolejnym przystankiem na mapie wydarzenia był wyjazd do Włocławka, gdzie przedstawiciele Centrum Wsparcia Społecznego we Włocławku przedstawiali specyfikę funkcjonowania ośrodka, mieszczącego się przy ul. Piekarskiej 25.

Ostatni dzień pobytu poświęcony był podsumowaniu wizyty studyjnej podczas zwiedzania Muzeum Warzelni Soli oraz Tężni Solankowych w Ciechocinku.

Wizyta zrealizowana została dzięki współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Stowarzyszenia Europa Kujaw i Pomorza.


 

brak nadchodzących wydarzeń.